Informace k činnosti

Informace k činnosti vlčat v březnu, dubnu a květnu

Vlčácká Kamenka: V úterý 19. 3. 2024 se v odpoledních hodinách vydáme na Kamenku. Více informací níže:

Schůzka Malých vlčat – přeložena: Ve čtvrtek 21. 3. 2024 schůzka Malých vlčat neproběhne, resp. bude přeložena na úterý, kdy se vydáme společně i s Velkými vlčaty na Kamenku.

Schůzka Malých vlčat bude ve čtvrtek 28. 3. zrušená z důvodu Velikonočních prázdnin: Ve čtvrtek 21. 3. 2024 schůzka Malých vlčat neproběhne, resp. bude přeložena na úterý, kdy se vydáme společně i s Velkými vlčaty na Kamenku.

Křtinské jamboree „VÍTÁNÍ JARA“, neděle 7. 4. 2024. Bude to akce pro všechny členy skautského střediska, zváni jsou také rodiče. Náš oddíl budou zajišťovat několik stanovišť a aktivit na závodě, prosíme o pomoc také vás, rodiče. S konkrétním prosbami se ještě ozveme. Budeme rádi, když si rezervujete termín. Informace k akci níže:

Čištění údolí Křtinského potoka: V sobotu 13. 4. 2024 je plánována středisková akce na pomoc přírodě od odpadků. Sraz bude v 8:30 na náměstí a ukončení cca ve 14 hodin. Zvána jsou všechna vlčata a vítaní budou i rodiče. Za odměnu plánujeme pro účastníky zajistit opět prohlídku jeskyně Výpustek. O akci budou podrobnější informace doplněny v průběhu března. Dětem bude o akci poreferováno na schůzkách.

Základní kolo závodu vlčat a světlušek v Újezdě u Brna (pro Velká vlčata): V sobotu 4. 5. 2024 se vydáme s vybranými Velkými vlčaty a Termity na skautské závody. Bude se jednat o celodenní akci. Přihlášky dětem rozdáme v průběhu dubna, kdy se také objeví podrobnější informace. Při dobrém umístění některé z hlídek můžeme postoupit do krajského kola (termín 7-9. 6.).

Jarní expedice vlčat: proběhne v termínu 24.-26. 5. 2024, tak si prosím pro děti rezervujte termín. Ubytovaní budeme ve skautské základně Strážná v atraktivní lokalitě Lelekovic nedaleko Babího lomu.

V neděli 2. 6. se uskuteční hromadná akce „Pletení rohoží“. Prosím rodiče, kteří postel svému dítěti ještě nepletli, aby zvážili účast. Každoročně potřebujeme novými rohožemi obměnit ty staré, které mají omezenou životnost. Na to je potřeba nasbírat čerstvé proutky, kterých je zapotřebí nasbírat docela hodně, proto dáváme o akci vědět s předstihem. Děkujeme. Co to ta rohož je a co je pro její upletení potřeba naleznete na odkaze níže. S pletením vám můžeme pomoci právě na této akci. Alternativou je si od nás pletací rám zapůjčit a podle video-návodu si můžete postel uplést i samostatně doma.

Za tým vedoucích, Jiří Jelínek-Jurda