RR Skauti Skautky Středisko Světlušky Vlčata

Pletení rohoží – neděle 2. 6. 2024

Na táboře každý rok spíme na vlastnoručně vyráběných rohožích na postele. Bohužel mají omezenou životnost a i letos bychom potřebovali alespoň pár nových uplést a obnovit tím zase několik starých na vyřazení. Zveme všechny nadšené rodiče i děti světlušek, vlčat, skautů a skautek, aby si přišli uplést za klubovnu zbrusu novou rohož na táborovou postel! Je to také možnost, jak se odvděčit svým vedoucím za jejich práci a přijít jednu postel svému dítěti uplést.

Sraz: od 9:00 za klubovnou
Ukončení: jak to budeme mít hotové (dle rozpletených postelí), akce je v plánu až do odpoledních hodin, takže můžete přijít i později.
S sebou: Nasbírané proutky, svačinu a pití, ostrý nůž, děti a dobrou náladu.

Hodit se bude určitě znalost, jak se taková rohož plete. Před akcí se prosím podívejte na videonávod, ať nám na samotné akci jde práce rychleji od ruky.

Tato akce je určená pro všechny oddíly střediska. Chtěli bychom apelovat především na rodiče našich nováčků, kteří pojedou na tábor, a na rodiče dětí, které si postel ještě nepletly, aby jednu takovou svému dítěti pomohli uplést. Podobně prosíme naše skauty a skautky, aby taktéž přišli pomoct a upletli si novou postel vlastnoručně. V dubnu je ideální čas zajít lískové pruty nasbírat a připravit si tak materiál na pletení. Nejlepší jsou proutky čerstvé. Informace k proutkům, pletení a co je pro to všechno potřeba naleznete na následujícím odkazu: https://krtiny.skauting.cz/manual-rohoze/. K samotnému pletení jsou pak dvě možnosti, buď si postel uplést doma podle video-návodu se zapůjčeným rámem na pletení (stačí napsat někomu z vedoucích a rádi zapůjčíme) nebo právě dojít na plánovanou akci, kde vám s pletením poradíme (pár vedoucích tu bude k dispozici).

Děkuji všem za spolupráci a v neděli 2. 6. se budu těšit!

Za tým pletačů Jiří Jelínek-Jurda