Informace pro nováčky

Přihlášení k našemu středisku nově probíhá již od září. Přihlášení má několik fází:

1. na zahajovačce obdržíte registrační list mladšího člena + vedoucím nahlásíte svůj kontakt;
  2. na nejbližší družinovku donesete vyplněný reg. list + 400.- (možno poslat i na účet 670100-2216124386/6210, za tyto peníze světlušky dostanou základní výbavu na družinovky), pokud přecházíte od Bubáčků a už máte svůj šátek, odečtěte od částky 125.-;
  3. na e-mail obdržíte žádost o vyplnění registrace, tu prosím vyplňte a odešlete (Tento odkaz je platný max 14dní!);
  4. dle pokynů ve SMRKu prosím zaplaťte registrační poplatek – platí se 1x za rok (pro letošní rok stanoven ve výši 600.-) a tím bude celý  proces přihlášení dokončen.

Družinovky:

Na každou družinovku si nosíme věci připravenosti (jejich seznam je napsaný níže). Oblečení a obuv volte prosím podle počasí, ale mějte na vědomí, že se s dětmi snažíme v maximální míře chodit ven. Proto je dobré nosit pláštěnku neustále v batůžku. Při programu se na oblečení dětí nepřihlíží, počítejte prosím s ušpiněním, roztržením a podobně.

Co mě to bude stát? Tuto otázku si určitě pokládáte jako první, když se rozhodujete, do kterých kroužků se zapsat. Ve skautu to funguje tak, že na začátku roku světlušky zaplatí 400Kč, za které jim pořídíme většinu věcí připravenosti (šátek s turbánkem, deník, cestičku světlušek, uzlovačku a časem oddílové tričko). Zbylou část věcí připravenosti a výbavu KPZky zajišťují rodiče!

Dalším výdajem je registrace, tedy členský příspěvek. Jeho výše se stanovuje pro každý skautský rok na střediskové radě. Podrobnější informace jsou uvedeny ve SMRKu a na webu.

Poslední investicí je skautská košile. Její cena je odlišná podle velikosti a stáří. Starší skautské košile je možné pořídit od 100Kč + cena za nášivky cca 150Kč. Nové košile jsou bohužel dražší a vycházejí na cca 500Kč (detaily najdete na stránkách www.junshop.cz). Tuto košili budou holky potřebovat zejména na táboře. Využíváme je ale i při zvláštních a slavnostních událostech nebo na výpravách, závodech či střediskových akcích.

Z poplatků by to mělo být vše. Ještě bych ráda podotkla, že výpravy a výlety, na které jezdíme, jsou z velké části dotovány střediskem. Děti tedy neplatí plnou částku, ale jen její část plus kapesné, dle svého uvážení.

Věci připravenosti na družinovku (VP1)

• Tužka-propiska
  • Deník (u vedoucího)
  • Šátek + turbánek (u vedoucího)
  • KPZ = krabička poslední záchrany – plně vybavená dle seznamu níže
  • Uzlovačka (u vedoucího)
  • Cestička světlušek- (u vedoucího)
  • Blok nebo deník na poznámky
  • Baterka/čelovka

Do KPZ patří:

• Oharek svíčky
  • Škrtátko + sirky (minimálně 10ks)
  • Tužka
  • Papír
  • Jehla a nit
  • Knoflíky
  • Spínací špendlík a špendlíky
  • Hřebíčky, rýsováčky
  • Křída
  • Drátek
  • Provázek
  • Sterilní náplast
  • obvaz není nutné sterilní, ale musí být alespoň v sáčku
  • 50 Kč
  • Poštovní známka
  • Gumičky
  • Březová kůra
  • Lísteček s adresou a tel. Kontaktem ideálně nalepený na víčku KPZky

To vše by mělo být schováno v malé krabičce.