Skauti

„Vzhůru dolů“ jarní expedice skautů, 22.-24. 3. 2024

„Jarní expedice nás zavede do Ostrova u Macochy a jeho okolí se spoustou menších či větších jeskyní. Některé z nich vyrazíme prozkoumat, v některých se necháme provést a některé mineme obloukem. Vyrazíme ale opravdu vzhůru dolů za úžasnými zážitky z krásné jarní přírody Moravského krasu.

Sraz: v pátek 22. 3. 2024 v 16:30 ve Křtinách u klubovny. Dále pokračujeme autobusem 201 v 16:50 směr Jedovnice.

Ukončení: v neděli 24. 3. 2024 v 16:15 ve Křtinách (pojedeme autobusem v 16:06 z Jedovnic)

Jídlo: Každý si z domu přinese vlastní páteční večeři. Jídlo od sobotní snídaně po nedělní odpolední svačinu bude zajištěno.

S sebou: VP4 – věci na vícedenní výpravu (zápisník, něco na psaní, stezka nebo nováčkovská, KPZ, uzlovačka, nůž, baterka, skautský šátek, oddílové tričko, nepromokavá bunda nebo pláštěnka, lahve alespoň na 1,5 litru vody, ešus, lžíce, dobrý batoh na záda, spacák, baterka, věci na osobní hygienu, menší batoh na jednodenní výlet, nezapomeňte teplé oblečení na celý den venku, pevnou obuv, čepici a rukavice). Vše zabalené do jednoho velkého batohu (s batohem půjdeme několik km).
Každý si vezme také jedno napínací prostěradlo na postel (vyžadováno v místě ubytování pro spaní na postelích) a papuče. Spát budeme ve vytápěné faře v Ostrově u Macochy.

Cena: Každý účastník donese 400 Kč v hotovosti na začátek akce. Zbytek nákladů na expedici je dotován střediskem.