Corona výzva

9. Vánoční perníčky

Máme tu začátek adventu a to je nejlepší doba, kdy napéct perníčky, abychom je do Vánoc stihli nejen nazdobit, ale aby nám i pěkně změkly!

Dnešní výzvu jsme propojili s vánočním obdobím a tradičním pečením perníčků. V některých rodinách se recept na perníkové těsto dědí z generace na generaci, v jiných se vůbec nepečou. Pojďme si tedy společně provonět svá obydlí a nasát trochu té vánoční atmosféry při pečení a zdobení perníčků. Posláním fotografie do společné galerie, budete mít výzvu hotovou.

Na internetu najdeme spoustu zaručených receptů, vyzkoušet můžete například tento.

Pokud by měl někdo ozkoušený recept od své babičky, a chtěl se s námi o něj podělit, může nám ho poslat, rádi ho vyzkoušíme také 🙂

TIP: Z perníkového těsna nemusíte jen vykrajovat tvary, můžete vytvořit i krásnou perníkovou chaloupku.